Strona głównaAktualności84. URODZINY AUTOMOBILKLUBU MORSKIEGO

84. URODZINY AUTOMOBILKLUBU MORSKIEGO

Automobilklub Morski założony w Gdyni w 1936 roku, na swoje 84. urodziny zaprasza do naszego Muzeum.

19 czerwca o godz. 17.00 zapraszamy na prelekcję o najstarszej klubowej pamiątce – niedawno odnalezionym, pierwszym znaku klubowym Automobilklubu Morskiego oraz na otwarcie wystawy artefaktów związanych z przedwojenną i tuż powojenną motoryzacją. Tego dnia przed Muzeum MW zaprezentowanych zostanie również pięć samochodów, w tym takie o przedwojennym rodowodzie (samochody będą prezentowane do 21 czerwca).

To nie przypadek, że oficjalna część urodzin odbywać się będzie właśnie w naszym Muzeum. Wśród założycieli klubu i aktywnych automobilistów, byli przed wojną wysocy oficerowie Marynarki Wojennej, w tym Edward Szystowski czy Stanisław Hryniewiecki. Przez dziesięciolecia oficerowie i marynarze należeli do najbardziej aktywnych członków Automobilklubu.

Relacja z piątkowych urodzin Automobilklubu Morskiego będzie dostępna także w internecie.

Automobilklub zaprasza również na organizowany w sobotę, w ramach urodzin na swobodny sentymentalny przejazd ulicami Gdyni, który wystartuje o godzinie 12.30 z parkingu przy CH Riviera, a zakończy się dwie godziny później przed siedzibą Automobilklubu Morskiego, mieszczącą się w zabytkowym „Modrzewiowym Dworze” przy ulicy Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego 28.

Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni

19 czerwca 2020 r. godz. 17.00

Przeczytaj również

Najnowsze