Strona głównaAktualnościSpotkania podróżnicze w Bibliotece Wiedzy

Spotkania podróżnicze w Bibliotece Wiedzy

Projekt “Podróże małe i duże po Gdyni i świecie w Bibliotece Wiedzy” to seria spotkań z historykami, pasjonatami na temat dzielnicy Wzgórze Św. Maksymiliana, Gdyni oraz Pomorza. To również okazja do rozmów z podróżnikami, których chęć poznania świata kieruje w ciekawe zakątki kuli ziemskiej. Dzięki spotkaniami z osobami, które kochają historię naszego miasta oraz tymi, którzy odkrywają tajemnice świata, uczestnicy będą mieli okazję poznać Gdynię z nowej perspektywy i nabiorą chęci na odkrywanie uroków podróżowania. To także możliwość poznania sekretów Gdyni, dzielnicy Wzgórze Św. Maksymiliana oraz bliższego zapoznania się z mieszkańcami.

Prelekcje dotyczące atrakcyjnych zakątków świata to spotkania, które zachęcą zarówno młodszych, jak i starszych mieszkańców dzielnicy, do uczestnictwa w nich. To świetna okazja, aby pokazać uczestnikom spotkań, w jaki sposób można podróżować tanio lub z małymi dziećmi.

Miejscem realizacji projektu będzie Biblioteka Wiedzy, mieszcząca się w doskonale skomunikowanej części Wzgórza Św. Maksymiliana. Dzięki temu mieszkańcy będą mogli lepiej zaznajomić się z biblioteką, którą mają po sąsiedzku oraz poznać jej zbiory, które bezpośrednio odnoszą się do poruszanych w trakcie spotkań tematów. Odbiorcami projektu są dorośli, osoby starsze (dzięki rozwiązaniom architektonicznym z oferty będą mogły skorzystać także osoby niepełnosprawne), rodziny z dziećmi

Przeczytaj również

Najnowsze