Warning: Undefined array key "sort_order" in /home/klient.dhosting.pl/rocznik/rocznik.com.pl/public_html/wp-content/plugins/envira-pagination/includes/global/shortcode.php on line 545
Strona głównaAktualnościSpotkanie z Profesorem Tadeuszem Stegnerem, autorem książki Historia turystyki. Polska i świat

Spotkanie z Profesorem Tadeuszem Stegnerem, autorem książki Historia turystyki. Polska i świat

26 kwietnia 2017 roku w Muzeum Marynarki Wojennej odbyło się spotkanie z Profesorem Tadeuszem Stegnerem, autorem książki “Historia turystyki. Polska i świat”

Autor w swej książce przedstawia dzieje tych, co wędrowali z „ciekawości i braku zajęcia” począwszy od narodzin pierwotnej turystyki w czasach starożytnych do upadku sytemu komunistycznego w Europie na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych XX w. Twórca tej pracy jest historykiem i przez pryzmat tej dziedziny nauki patrzy na dzieje wypoczynku, snuje zatem opowieść, która dotyczy różnych rodzajów turystyki – nie tylko wypoczynkowej czy zdrowotnej, ale także wiejskiej, pielgrzymkowej, gastronomicznej, kulturowej czy militarnej. Poruszane są kwestie związane z uwarunkowaniami prawno-politycznymi rozwoju turystyki, ze zmianami w sposobie podróżowania i tworzenia się infrastruktury turystycznej (jak hotele, sanatoria, biura podróży, przewodniki), a także z przemianami obyczajowymi towarzyszącymi wyjazdom.

HistoriaTurystyki
HistoriaTurystyki

Poniżej przedstawiamy zdjęcia ze spotkania.

Zdjęcia Jarosław Darecki

Przeczytaj również

Najnowsze