SPRAWCA KRADZIEŻY TABLETÓW ZATRZYMANY PRZEZ POLICJANTÓW // KOMENDA POWIATOWA POLICJI W SZTUMIE

W miniona sobotę policjanci zatrzymali 20-latka. Mężczyzna trafił w ręce mundurowych chwilę po tym, jak z marketu w Sztumie usiłował ukraść 5 tabletów o łącznej wartości około 2 tys. zł.

W minioną sobotę policjanci zatrzymali osobę która usiłowała ukraść 5 tabletów z marketu. Pracownicy sklepu poinformowali dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Sztumie, że mężczyzna usiłował wynieść przez linię kas sprzęt komputerowy. Kiedy sprawca próbował wyjść z kradzionym towarem, został ujęty przez pracowników sklepu. Funkcjonariusze szybko przyjechali na miejsce i zatrzymali mieszkańca powiatu grudziądzkiego. Policjanci pracując nad sprawą, ustalili, że to nie pierwsze przewinienie 20-latka. Jak się okazało, był on już wcześniej karany za podobne przestępstwa. Mężczyzna jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzuty do których się przyznał oraz złożył wyjaśnienia. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Za kradzież w warunkach tzw. recydywy grozi mu kara do 7 i pół roku pozbawienia wolności.

http://www.sztum.policja.gov.pl/m14/informacje/wiadomosci/90249,Sprawca-kradziezy-tabletow-zatrzymany-przez-policjantow.html