Strona głównaAktualnościTajemnica Króla Wysp Hebanowych

Tajemnica Króla Wysp Hebanowych

Teatr Gdynia Główna zaprasza na premierę Teatru Stajnia Pegaza “Tajemnica Króla Wysp Hebanowych” wg Klechd Sezamowych Bolesława Leśmiana.

PREMIERA:
22 kwietnia 2023 godz. 17:00
23 kwietnia 2023 godz. 12:00

Zapraszamy do świata pełnego dziwów i czarów, gdzie czarno-złote jezioro oraz pływające w nim kolorowe ryby skrywają tajemnice, o jakich słyszeliście tylko w baśniach.

Król Wysp Hebanowych to dobry, ale nieszczęśliwy władca, który za sprawą złych czarów skazany jest na marne życie w zaklętym pałacu. Jego losem kieruje niecna czarownica, zaślepiona fałszywą miłością. Próbuje ona zmusić Króla do poddania się jej rozkazom. Na szczęście na ich drodze staje odważny i szlachetny Sułtan. Czy wystarczy mu sił, aby zdjąć z Króla Wysp Hebanowych ciążącą klątwę i przezwyciężyć zło głęboko zakorzenione w sercu Chryzeidy? Czy czarno-złote jezioro odkryje przed nami swoje tajemnice? Czy poznamy sekret kolorowych ryb?

Orientalne opowiadanie Bolesława Leśmiana pochodzące ze zbioru „Klechd sezamowych” pokaże, że najważniejszą wartością w życiu jest niesienie bezinteresownej pomocy oraz empatia względem drugiej osoby.

Czytaj więcej na stronie Teatru…

Przeczytaj również

Najnowsze