ZATRZYMANY OSZUST NOC SPĘDZI W POLICYJNYM ARESZCIE // KOMENDA POWIATOWA POLICJI W SZTUMIE

ZATRZYMANY OSZUST NOC SPĘDZI W POLICYJNYM ARESZCIE // KOMENDA POWIATOWA POLICJI W SZTUMIE

Data publikacji 26.02.2014

Sztumscy policjanci wczoraj zatrzymali mężczyznę, który podając się za obcokrajowca wyłudził do mieszkańca Sztumu pieniądze.

Sztumscy policjanci wczoraj zatrzymali mężczyznę, który podając się za obcokrajowca wyłudził do mieszkańca Sztumu pieniądze. Okazało się, że mężczyzna już wcześniej był karany za to samo przestępstwo. Ze względu iż nie posiada on na terenie Polski stałego miejsca zamieszkania kwidzyńska prokuratura wystąpi z wnioskiem o zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztu.

Wczoraj sztumscy kryminalni zatrzymali 49-letniego obywatela Francji, który „naciągnął” mieszkańca powiatu sztumskiego na 100 zł. Poszkodowany mężczyzna zaalarmował policjantów o całym zdarzeniu opisując wygląd „naciągacza”. Na miejsce natychmiast pojechał funkcjonariusz, który zatrzymał opisanego przez poszkodowanego mężczyznę. Okazało się, że  49-latek nagabywał ludzi opowiadając im po niemiecku, że jest kierowcą ciężarówki rozwożącej towary po całej Europie i że przez przypadek jego portfel z dokumentami i pieniędzmi zostały w ciężarówce kolegi, który pojechał do Litwy. Kolega miał wrócić za dwa dni wtedy on odzyska dokumenty i pieniądze i odda pożyczony dług.

Od poszkodowanego mężczyzny wyłudził 100 zł, natomiast mieszkanka powiatu sztumskiego oprócz pieniędzy zaoferował 49-latkowi nocleg i posiłek z którego skorzystał. Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnym systemie okazało się, że był on już wcześniej karany za to samo przestępstwo przez Sąd w Mińsku Mazowieckim.  Jak ustalili mundurowi podobne przypadki miały miejsce w Kwidzynie. Mężczyzna został zatrzymany a noc spędził w policyjnym areszcie. Śledczy wyjaśniają dokładnie okoliczności zdarzenia.

http://www.sztum.policja.gov.pl/m14/informacje/wiadomosci/64552,ZATRZYMANY-OSZUST-NOC-SPEDZI-W-POLICYJNYM-ARESZCIE.html