54-LATEK NAPADŁ NA 80-LATKA, DZIĘKI POLICJANTOM I POMOCY ŚWIADKÓW ZOSTAŁ ZATRZYMANY // KOMENDA MIEJSKA POLICJI W GDAŃSKU

54-LATEK NAPADŁ NA 80-LATKA, DZIĘKI POLICJANTOM I POMOCY ŚWIADKÓW ZOSTAŁ ZATRZYMANY // KOMENDA MIEJSKA POLICJI W GDAŃSKU

Dzięki policjantom z Gdańska i świadkom przestępstwa odpowiedzialności karnej nie uniknie 54-latek z Gdańska, który napadł na 80-latka i ukradł mu pieniądze. Zatrzymany mężczyzna trafił już do policyjnego aresztu. Najprawdopodobniej dziś zostanie doprowadzony do prokuratury i usłyszy zarzut rozboju. Za to przestępstwo grozi 12 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj około godziny 16.00 oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie o napadzie na starszego mężczyznę. Sprawca miał ukraść pokrzywdzonemu pieniądze i uciec. Oficer dyżurny na miejsce pilnie skierował policjantów z referatu wywiadowczego komendy miejskiej oraz policjantów z ogniwa interwencyjnego, jednocześnie cały czas był w kontakcie ze zgłaszającym.

Policjanci, którzy przyjechali na miejsce, w wyniku interwencji zatrzymali 54-letniego mieszkańca Gdańska, przy którym podczas przeszukania znaleźli i zabezpieczyli ukradzione pieniądze.

Podczas wyjaśniania okoliczności tego zdarzenia policjanci dowiedzieli się, że 80-letniego mężczyznę, który wyszedł ze sklepu, zaczepił nieznany mu mężczyzna, który poprosił go o pieniądze na alkohol. Pokrzywdzony odmówił i poszedł w kierunku swojego domu, gdy otwierał drzwi, został napadnięty przez sprawcę, który wykręcił mu ręce i z kurtki ukradł saszetkę z pieniędzmi. Świadkiem zdarzenia był m.in. sąsiad pokrzywdzonego, który od razu pobiegł za sprawcą i poprosił o pomoc przechodniów, którzy zaalarmowali policjantów i uniemożliwili ucieczkę napastnikowi.

54-letni mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Napastnik najprawdopodobniej dziś zostanie doprowadzony do prokuratury i usłyszy zarzut rozboju. Za to przestępstwo grozi 12 lat pozbawienia wolności. Komendant komisariatu będzie wnioskował do prokuratora o to, aby prokurator złożył do sądu wniosek o aresztowanie 54-latka.

http://www.gdansk.policja.gov.pl/pm1/informacje/wiadomosci/90671,54-latek-napadl-na-80-latka-dzieki-policjantom-i-pomocy-swiadkow-zostal-zatrzyma.html