POLICJANCI ZATRZYMALI DO KONTROLI 30-LATKA, KTÓRY KIEROWAŁ W STANIE NIETRZEŹWOŚCI POMIMO COFNIĘTYCH UPRAWNIEŃ // KOMENDA MIEJSKA POLICJI W GDYNI

POLICJANCI ZATRZYMALI DO KONTROLI 30-LATKA, KTÓRY KIEROWAŁ W STANIE NIETRZEŹWOŚCI POMIMO COFNIĘTYCH UPRAWNIEŃ // KOMENDA MIEJSKA POLICJI W GDYNI

Wczoraj funkcjonariusze gdyńskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego osobowym volkswagenem, który przekroczył dozwoloną prędkość. Policjanci ustalili, że mężczyzna ma cofnięte uprawnienia. Mundurowi wykonali mu badanie alkomatem, 30-latek miał prawie promil alkoholu w organizmie.

Wczoraj około 11.40 funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gdyni zatrzymali do kontroli kierującego osobowym volkswagenem. Powodem kontroli było przekroczenie prędkości o 26 km/h. Policjanci w trakcie kontroli wykonali mężczyźnie badanie alkomatem, które wskazało prawie promil alkoholu w organizmie. Mundurowi przewieźli mężczyznę do komendy, gdzie wykonywali dalsze czynności i ustalenia.

W trakcie pracy funkcjonariusze ustalili, że 30-latek pod koniec marca miał cofnięte uprawnienia do kierowania za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji Gdynia Oksywie. Mężczyzna odpowie za niestosowanie się do wyroku sądu oraz kierowanie w stanie nietrzeźwości. 30-latkowi grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 2 lat.

http://www.gdynia.policja.gov.pl/