KURJER MORSKI GAL. – 1935, nr 1

KURJER MORSKI

KURJER MORSKI

OD REDAKCJI

Z uruchomieniem nowego polskiego transatlantyku łączy się skromna uroczystość inaugurowania pierwszego polskiego pisma periodycznego, całkowicie redagowanego i drukowanego na pokładzie. Prasa na morzu jest czynnikiem bodaj jeszcze bardziej doniosłym, niż prasa lądowa. Wprawdzie niejeden z czytelników poto właśnie udał się na wycieczkę, żeby oderwać się od swoich codziennych trosk, znaleźć się w odmiennej sferze zainteresowań i żyć tylko radością dzisiejszego pogodnego dnia na szafirowej fali Adrjatyku. Większość jednakpasażerów niewątpliwie z zaciekawieniem weźmie pismo do ręki, żeby się dowiedzieć o tem, co się dzieje w oddalonej już o tysiąc blisko mil ojczyźnie.

Będziemy informowali zresztą nietylko o życiu w Polsce. Postaramy się dostarczyć najciekawszy materiał informacyjny z całego świata. Źródłem, naszych informacji jest przede wszystkiem Polska Agencja Telegraficzna, która codziennie nadaje droga radjową wszystkie najważniejsze nowiny specjalnie dla m/s „Piłsudski”.

W treści dziennika znajdą pasażerowie również informacje na temat podróży i życia na statku. Szczególnie ważne są te informacje dla osób, poraz pierwszy podróżujących na morzu.