Strona głównaAktualnościOdkurzamy Wiedzę, czyli Dni Otwarte Biblioteki Wiedzy

Odkurzamy Wiedzę, czyli Dni Otwarte Biblioteki Wiedzy

Odkurzamy Wiedzę, czyli Dni Otwarte Biblioteki Wiedzy

– Odkurzanko! Otwieramy się po remoncie. Wyremontowaliśmy wnętrza, ułożyliśmy książki, a teraz odkurzamy wiedzę. Chcemy pokazać wszystkim, że nauka nie musi być nudna i że można się nią bawić! Dlatego zapraszamy na nasze Dni Otwarte – mówi Al Berth, maskotka Biblioteki Wiedzy. – Znajdziecie u nas nie tylko książki pełne wiedzy. Będą też interesujące spotkania, warsztaty dziennikarskie oraz EKS-PE-RY-MEN-TY! Tak, nasi przyjaciele z Centrum Nauki Eksperyment w Gdyni przyjdą do nas i przyniosą trochę swoich bajerów. No i będzie quiz.

Biblioteka Wiedzy to miejsce dla ludzi, którzy pragną rozwijać swoje zainteresowania i uczyć się przez całe życie. Nie jest biblioteką tylko dla studentów. Zapraszamy więc do nas ciekawych świata uczniów szkół ponad podstawowych i ludzi dorosłych, którzy nie stracili zainteresowania nauką.

Placówka mieści się w dwóch lokalizacjach. W dawnej Wypożyczalni Naukowej przy ul. Świętojańskiej 141 – gdzie nadal będzie można wypożyczać książki, tu też będą odbywały się wydarzenia i znajdzie się miejsce do pracy. Natomiast w części dawnej Czytelni Naukowej przy (ul. Bpa Dominika 17) działać będzie teraz Czytelnia Czasopism Archiwalnych. Będzie tu można skorzystać ze zbiorów prasy znajdujących się w magazynach Biblioteki Wiedzy oraz ze stanowisk komputerowych.

Zbiory, które będziemy udostępniać to przede wszystkim zbiory popularnonaukowe z zakresu nauk humanistycznych oraz sztuki a także Gdyniana. Gratką dla poszukiwaczy literatury są uwolnione zbiory Czytelni Naukowej, które w Bibliotece Wiedzy będzie można wypożyczać do domu.

Czytelnicy będą też mieli dostęp do prasy oraz baz komputerowych: Academiki (administrowany przez Bibliotekę Narodową polski system cyfrowych wypożyczeń międzybibliotecznych pełniący także funkcję biblioteki cyfrowej), Polony oraz biblioteki cyfrowej NASBI OSBI).

Wszystkich chętnych odkrycia nowej odsłony Biblioteki Wiedzy zapraszamy od 5 kwietnia od 15.00! Na pierwszych czytelników czekać będą upominki, a później szereg atrakcji.

Odkurzanko i czekamy na Was!

Dni Otwarte Biblioteki Wiedzy – program wydarzeń

Piątek, 5 kwietnia 2018 rok,

Godz. 15.00 Otwieramy drzwi do wiedzy. Na pierwszych czytelników czekają upominki 😉

Godz. 17.00 Quiz wiedzy – sprawdź, ile wiesz i wygraj nagrody

Godz. 18.00 Spotkanie z Anną Kowalczyk, autorką książki „Brakująca połowa dziejów. Krótka historia kobiet na ziemiach polskich”

Sobota, 6 kwietnia

10.00 -16.00 –  Drzwi otwarte. Przychodź zwiedzaj, wypożyczaj

10.00-16.00 – Eksperymentujmy w Bibliotece! Stoiska Centrum Nauki Eksperyment.

12.00 – 14.00 – warsztaty dziennikarskie z Grzegorzem Kubickim, redaktorem naczelnym Gazety Wyborczej Trójmiasto (w Czytelni, przy ul. Bpa Dominika/na zapisy)

Poniedziałek, 8 kwietnia

Godz. 18.00 – spotkanie autorskie z Katarzyną Kozłowską, podróżniczką, autorką książki „50-tka dookoła świata”.

Przeczytaj również

Najnowsze