Strona głównaAktualnościSkutery JedenŚlad już od kwietnia w Trójmieście. Początek wielkich zmian?

Skutery JedenŚlad już od kwietnia w Trójmieście. Początek wielkich zmian?

Od 2. kwietnia na Trójmiejskich ulicach pojawiły się skutery elektryczne od JedenŚlad – usługi sharingowej do bezkluczykowego wynajmu pojazdów na minuty.

W roku 2018 firma udostępniała swoje skutery w kilkunastu miastach w całej Polsce. Gdynia, Sopot i Gdańsk od kwietnia tego roku dołączyły do miast, które będą wspierały elektromobilność i zaoferują wynajem elektronicznych pojazdów. Turyści oraz mieszkańcy Trójmiasta na start będą mogli korzystać z 24 skuterów, a docelowo ma być ich łącznie 156 –  56 na Gdynię i Sopot oraz 100 na Gdańsk.  Jak zapowiada usługodawca JedenŚlad, to dopiero początek, ponieważ pojazdów będzie coraz więcej.

Ostatni rok pokazał nam, że temat elektrycznych skuterów oraz hulajnóg jest bardzo modny, a my Polacy chętnie z tego korzystamy. Wejście do Trójmiasta pojazdów JedenŚlad to kontynuacja tego, co już robimy od blisko 2 lat. Na początek chcemy zaoferować skutery, a już niedługo także hulajnogi. Patrząc na wyniki z ostatniego sezonu jesteśmy pewni, że nasza usługa spodoba się zarówno fanom nowych technologii, jak i tym, którzy szukają alternatywnych rozwiązań w przemieszczaniu się po mieście  – mówi Łukasz Banach, co-founder JedenŚlad.

Aby wynająć skuter, wystarczy pobrać aplikację JedenŚlad i dokonać krótkiej rejestracji. W Trójmieście wynajem skutera może być realizowany na terenie Sopotu i Gdyni, ale już niedługo również w Gdańsku. Rezerwacja i wynajem pojazdów pozwalają w szybki i łatwy sposób dojechać do pracy, zwiedzić miasto czy dotrzeć na spotkanie z przyjaciółmi. W ramach bezpłatnej aplikacji użytkownicy JedenŚlad mogą sprawdzać dostępne pojazdy oraz ich zasięg, kontaktować się z biurem obsługi klienta, korzystać z kodów rabatowych oraz doładowywać konto na kolejne przejazdy.

Każdy skuter ma 2 kaski, które posiadają certyfikaty jakości, posiada ubezpieczanie oraz niezbędne akcesoria (m.in. czepki jednorazowe, uchwyt na telefon). Obsługa klienta działa 24/7, dzięki czemu, operator może zareagować w każdej sytuacji i udzielić niezbędnej pomocy. Skutery mogą osiągać maksymalną prędkość 45km/h. Operator nie wymaga prawa jazdy do tego, aby wypożyczyć skuter, wystarczy dowód osobisty (dla osób urodzonych przed 19 stycznia 1995). 

Za pomocą aplikacji JedenŚlad można wynajmować pojazdy w dowolnym mieście, gdzie jest nasza sieć. W tej chwili jesteśmy obecni w Warszawie, Łodzi i teraz w Trójmieście. W najbliższym czasie pojawimy się w Szczecinie, Poznaniu, Wrocławiu, Częstochowie, Katowicach i Krakowie. Bardzo cieszy nas to, że usługa ma coraz więcej entuzjastów i użytkowników oraz zyskuje w oczach władz miast, instytucji oraz biznesu. Staramy się odpowiadać na potrzeby różnych grup i wyjść naprzeciw oczekiwaniom różnych środowisk, w tym biznesu, gdzie liczy się mobilność. Dla nich oferujemy dedykowane oferty. – dodaje Łukasz Banach.

Przedstawiciele JedenŚlad zapowiadają, że jeszcze w tym roku będą prezentować dodatkowe rozwiązanie dla miast, które będzie dawało możliwość kontroli usług sharingowych.

Informacja o firmie

JedenŚlad Sp. z o.o. oferuje kompleksowe rozwiązania dla użytkowników, podmiotów biznesowych oraz samorządów zainteresowanych usługami sharingowymi. Całość spina autorski system i aplikacja do bezkluczykowego wynajmu pojazdów elektrycznych (skutery) na minuty. Polska spółka została założona w 2017 roku przez trójkę znajomych: Karolinę Sikorską, Łukasza Banacha oraz Marcina Brzeskiego. Na start zyskali wsparcie dwóch aniołów biznesu.

Skutery JedenŚlad

Przeczytaj również

Najnowsze