Plan portu w Gdyni

Plan obejmuje teren od Oksywia na północy do nienazwanego okrągłego placu na osi ul. Mickiewicza na Kamiennej Górze na południu

Linią przerywaną zaznaczono projektowaną rozbudowę portu. Jako inwestycje zrealizowane zaznaczono: basen Północny, basen im. Marsz. Piłsudskiego, nabrzeże Norweskie, nabrzeże Pilotowe, basen Węglowy, fragment nabrzeża Śląskiego, nabrzeże Angielskie z ostrogą rybacką, oraz fragment nabrzeża Wilsonowskiego, falochron.
Na planie podano: głębokości akwenów portowych, nośność dźwigów, miejsca zakotwiczenia, umiejscowienie latarni, dzwonów mgłowych. Zaznaczono punkty wysokościowe, metodą cieniowania przedstawiono rzeźbę terenu. Z lewej strony planu podano tytuł, legenda, oraz spis ważniejszych budowli oznaczonych na planie sygnatura cyfrowa w kolorze czarnym. Te same informacje w języku angielskim umieszczono z prawej strony. Na marginesach bocznych arkusza umieszczono alfabetyczny spis firm widocznych na planie (sygnatura cyfrowa w kolorze czerwonym). Margines górny i dolny wypełnia reklama Stoczni Gdańskiej z jej zdjęciami w narożnikach.
W objaśnieniach planu zamieszczono informacje: stan faktyczny z 1.04.1929, odnosi się ona do stanu zbudowanych nabrzeży. Na planie zaznaczono budynki powstałe w 1930 r. np.: Gdyńska Olejarnia S.A., Chłodnia (w budowie). Błędnie zaznaczono budynek Magistratu (spis ważniejszych budowli poz. 3) umiejscawiając go przy ul. Żwirki i Wigury.

Meissner & Christiansen, Księgarnia Nakładowa, Hamburg 1, Druck v. Jagdmann u.
Bohm. Hamburg 8

[Ok.1930]

Skala 1:10 000. Druk barwny, język polski, angielski, 64 x 69,5 cm

Galeria