Strona głównaGdynia w prasie i czasopismachBEZPIECZEŃSTWO PUBLICZNE. POLICJA. STRAŻ MIEJSKAPOLICJANCI WYSTAWILI 39 MANDATÓW KARNYCH PODCZAS WEEKENDOWYCH DZIAŁAŃ PN. „TEMPO 30” //...

POLICJANCI WYSTAWILI 39 MANDATÓW KARNYCH PODCZAS WEEKENDOWYCH DZIAŁAŃ PN. „TEMPO 30” // KOMENDA MIEJSKA POLICJI W GDYNI

W weekend funkcjonariusze gdyńskiej drogówki przeprowadzili działania „Tempo 30”. Akcja ukierunkowana była na ujawnianie i karanie amatorów szybkiej jazdy. Policjanci kontrolowali czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości oraz zwracali uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

W weekend funkcjonariusze gdyńskiej drogówki kontrolowali prędkość z jaką poruszali się kierowcy. Mundurowi byli w miejscach, gdzie obowiązuje strefa ograniczenia do 30 km/h. Oprócz pomiaru prędkości policjanci kontrolowali czy kierujący stosują się do pozostałych przepisów. 

W działaniach udział wzięło 38 funkcjonariuszy. Mundurowi skontrolowali 127 pojazdów. W 39 przypadkach kontrole związane były z przekroczeniem dozwolonej prędkości. Kierowcy, którzy zignorowali przepisy zostali ukarani mandatami i punktami karnymi. W 4 przypadkach policjanci drogówki zatrzymali prawo jazdy za przekroczenie ponad 50 km/h w terenie zabudowanym, 2 prawa jazdy zostały zatrzymane w wyniku spowodowania wypadku. Zatrzymano też 4 nietrzeźwych, w tym dwóch z nich nie posiadało praw do kierowania pojazdem, z czego jedna osoba miała cofnięte uprawnienia, a druga nigdy ich nie posiadała.

Przypominamy, że brawurowa jazda niesie za sobą zagrożenie spowodowania wypadku. Pamiętajmy, że zachowanie ostrożności zarówno przez kierujących jak i pieszych jest niezbędne dla bezpieczeństwa nas wszystkich.

http://gdynia.policja.gov.pl/m17/informacje/wiadomosci/90571,Policjanci-wystawili-39-mandatow-karnych-podczas-weekendowych-dzialan-pn-Tempo-3.html

Przeczytaj również

Najnowsze

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com