Strona głównaGdynia w prasie i czasopismachBEZPIECZEŃSTWO PUBLICZNE. POLICJA. STRAŻ MIEJSKAPOLICYJNE PATROLE ROWEROWE NA GDYŃSKICH ULICACH // KOMENDA MIEJSKA POLICJI W...

POLICYJNE PATROLE ROWEROWE NA GDYŃSKICH ULICACH // KOMENDA MIEJSKA POLICJI W GDYNI

Od jutra w centrum Gdyni pojawią się policjanci na rowerach. Mundurowi na jednośladach będą mogli szybciej dojechać do miejsc, gdzie dojazd radiowozem jest utrudniony lub w ogóle niemożliwy.

Od soboty w centrum miasta pojawią się patrole rowerowe. Policjanci będą mieli takie same zadania jak inne patrole, jednak będą mogli szybciej dotrzeć do miejsc, gdzie dojazd radiowozem jest utrudniony lub niemożliwy. Funkcjonariuszy na rowerach będzie można spotkać w okolicach Bulwaru Nadmorskiego, Skweru Kościuszki, przy alejkach parkowych, ścieżkach leśnych itp.

Policjanci na rowerach będą zwracać uwagę na wszystkie wykroczenia porządkowe, zwłaszcza związane ze spożywaniem alkoholu w miejscach objętych zakazem. Mundurowi w trosce o bezpieczeństwo pieszych będą interweniować w stosunku do innych rowerzystów, jeśli ich jazda będzie agresywna i zagrażająca bezpieczeństwu.

Bardzo ważne w służbie funkcjonariuszy na jednośladach będzie oddziaływanie prewencyjne oraz dbanie o ład i porządek w mieście.

Przeczytaj również

Najnowsze