POSZUKIWANI DO ODBYCIA KARY WIĘZIENIA TRAFILI ZA KRATY // KOMENDA POWIATOWA POLICJI W CHOJNICACH

Para policjantów w ciągu jednej służby zatrzymała dwie osoby, które ukrywały się przed wymiarem sprawiedliwości w celu uniknięcia kary. Wszyscy zatrzymani poszukiwani byli nakazem doprowadzenia do najbliższego zakładu karnego. Mężczyźni trafili do więzienia, gdzie odbędą zasądzone kary pozbawienia wolności.

W miniony weekend para patrolowców pełniąca służbę na terenie miasta Chojnice zauważyła dwóch mężczyzn na przystanku autobusowym, którzy usiłowali spożywać alkohol. Mundurowi podjęli interwencje wobec tych osób. W trakcie legitymowania okazało się, że jeden z nich, 34-latek bez stałego miejsca zamieszkania jest poszukiwany nakazem przez Sąd Rejonowy w Chojnicach do odbycia jednego roku pozbawienia wolności za kradzież z włamaniem. Kolejnego poszukiwanego ci sami policjanci zatrzymali po tym, jak dyżurny skierował ich na interwencję na jeden z placów zabaw w mieście, gdzie jak wynikało ze zgłoszenia grupa osób ma spożywać alkohol. Policjanci pojechali we wskazane miejsce, gdzie zastali dwie osoby. W tym przypadku również okazało się, że jeden z mężczyzn jest poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości do odbycia 10 dni kary pozbawienia wolności, bo nie uiścił zapłaty zasądzonej grzywny. Obaj mężczyźni trafili już do zakładu karnego, gdzie odbędą zasądzone wyroki. Funkcjonariusze codziennie kontrolują i sprawdzają miejsca przebywania osób poszukiwanych, a ich zatrzymanie w wielu przypadkach jest tylko kwestią czasu. Policja przypominają także o tym, że kto pomaga przestępcy w uniknięciu odpowiedzialności karnej, w szczególności ukrywa sprawcę podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

http://www.chojnice.policja.gov.pl/pm3/informacje/wiadomosci/90678,Poszukiwani-do-odbycia-kary-wiezienia-trafili-za-kraty.html