PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ GDYŃSKIEJ DROGÓWKI PODCZAS DŁUGIEGO WEEKENDU // KOMENDA MIEJSKA POLICJI W GDYNI

Funkcjonariusze drogówki podczas długiego weekendu dbali o bezpieczeństwo na gdyńskich drogach. Policjanci zwracali uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem. W trakcie działań mundurowi zatrzymali 17 praw jazdy za przekroczenie ponad 50 km/h w terenie zabudowanym.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gdyni podczas długiego weekendu prowadzili działania kontrolno – profilaktyczne, których celem była poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na ulicach Gdyni oraz czuwanie nad bezpieczeństwem i porządkiem ruchu drogowego w naszym mieście.

W działaniach udział wzięło ponad stu funkcjonariuszy. Mundurowi dokonali kontroli 383 pojazdów. W 157 przypadkach dotyczyły przekroczenia prędkości. Za naruszenie przepisów ruchu drogowego policjanci wystawili 228 mandatów karnych i skierowali 11 wniosków o ukaranie do Sądu Rejonowego w Gdyni. Podczas kontroli drogowych funkcjonariusze ujawnili 1 nietrzeźwego kierowcę samochodu oraz 1 kierującego w stanie po spożyciu alkoholu. Ponadto mundurowi zatrzymali 17 praw jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym.

W czasie działań funkcjonariusze zostali skierowani na zdarzenie drogowe. W trakcie ustalania okoliczności zdarzenia okazało się, że 21-letni mężczyzna prowadził samochód mimo wcześniej zatrzymanego prawa jazdy na okres 3 miesięcy. Teraz odpowie za nie dostosowanie się do wyroku Sądu.

Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zmniejszali szybkość w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Prosimy o rozwagę na drodze, gdyż nadmierna prędkość niesie za sobą zagrożenie spowodowania wypadku.

http://gdynia.policja.gov.pl/m17/informacje/wiadomosci/90687,Podsumowanie-dzialan-gdynskiej-drogowki-podczas-dlugiego-weekendu.html