Trud i zwątpienie nowa wystawa czasowa

trud-i-zwatpienie

Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni zaprasza na otwarcie nowej wystawy czasowej pt. „Trud i zwątpienie. Polscy jeńcy wojenni i pracownicy przymusowi w Północnej Norwegii w latach 1942-1945”, która powstała we współpracy z The Narvik War and Peace Centre.

Autorem projektu jest Michael Stokke z  partnerskiego muzeum w Narwiku, badania prowadzone były przy wsparciu naukowca z Polski – Andrzeja Święcha.

Uroczystość będzie poprzedzona wykładami wprowadzającymi do wystawy o godz. 13.00, następnie o 14.30 nastąpi uroczyste otwarcie nowej ekspozycji.

Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni

ul. Zawiszy Czarnego 1B

Wstęp wolny!

mmw-trud-i-zwatpienie

„Wszystkie nasze strachy” ze Złotymi Lwami 46. FPFF

46festiwal-polskich-filmow-fabularnych-laureat

Laureatów Złotych i Srebrnych Lwów, a także nagród indywidualnych w Konkursie Głównym oraz zwycięzców Konkursu Filmów Mikrobudżetowych i Konkursu Filmów Krótkometrażowych nagrodzono podczas Gali Zakończenia 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w sobotę, 25 września 2021 roku, w Teatrze Muzycznym w Gdyni.

Nagrody regulaminowe w Konkursie Głównym przyznało Jury* 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w składzie:

Andrzej Barański – Przewodniczący Jury

Robert Bolesto

Bogdan Dziworski

Joanna Kulig

Dorota Roqueplo

Agnieszka Smoczyńska

Mikołaj Trzaska

WIELKĄ NAGRODĘ „ZŁOTE LWY” 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych dla najlepszego filmu WSZYSTKIE NASZE STRACHY otrzymali: reżyserzy ŁUKASZ RONDUDA i ŁUKASZ GUTT oraz producenci KUBA KOSMA i KATARZYNA SARNOWSKA.

NAGRODĘ „SREBRNE LWY” 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych dla filmu ŻEBY NIE BYŁO ŚLADÓW otrzymali: reżyser JAN P. MATUSZYŃSKI oraz producenci LESZEK BODZAK i ANETA HICKINBOTHAM.

NAGRODĘ „ZŁOTY PAZUR” 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych za odwagę formy i treści w kategorii „Inne Spojrzenie” dla filmu MOSQUITO STATE, otrzymuje reżyser FILIP JAN RYMSZA oraz producenci WŁODZIMIERZ NIDERHAUS, FILIP JAN RYMSZA, ALYSSA SWANZEY.

Nagrody indywidualne otrzymali:

Łukasz Grzegorzek za reżyserię filmu MOJE WSPANIAŁE ŻYCIE

Marcin Ciastoń za scenariusz filmu HIACYNT

Aleksandra Terpińska za debiut reżyserski lub drugi film za film INNI LUDZIE

Łukasz Gutt za zdjęcia w filmie WSZYSTKIE NASZE STRACHY

Teoniki Rożynek za muzykę do filmu PRIME TIME

Paweł Jarzębski za scenografię do filmu ŻEBY NIE BYŁO ŚLADÓW

Mateusz Adamczyk, Sebastian Witkowski, Zofia Moruś za dźwięk w filmie MOSQUITO STATE

Magdalena Chowańska za montaż filmu INNI LUDZIE

Daria Siejak za charakteryzację w filmie HIACYNT

Marta Ostrowicz za kostiumy do filmu NAJMRO. KOCHA, KRADNIE, SZANUJE

Sławomira Łozińska za drugoplanową rolę kobiecą w filmie LOKATORKA

Andrzej Kłak za drugoplanową rolę męską w filmie PRIME TIME

Maria Dębska za główną rolę kobiecą w filmie BO WE MNIE JEST SEKS

Jacek Beler za główną rolę męską w filmie INNI LUDZIE

Michał Sikorski za profesjonalny debiut aktorski w filmie SONATA

Nagrodę Publiczności przyznaną w wyniku głosowania widzów w kinach festiwalowych otrzymał Bartosz Blaschke za film SONATA.

Podczas gali zakończenia 46. FPFF ogłoszono również zwycięzców dwóch pozostałych konkursów filmowych.

Jury Filmów Mikrobudżetowych w składzie:

Magnus von Horn – Przewodniczący Jury

Agata Szymańska

Jan Naszewski

zdecydowało o przyznaniu Nagrody za najlepszy film w Konkursie Filmów Mikrobudżetowych  reżyserowi Tomaszowi Habowskiemu za film PIOSENKI O MIŁOŚCI.

Jury Konkursu Filmów Krótkometrażowych w składzie:

Małgorzata Szumowska – Przewodnicząca Jury

Agnieszka Podsiadlik

Tim Redford

zdecydowało o przyznaniu Nagrody im. Lucjana Bokińca dla Najlepszego Filmu w Konkursie Filmów Krótkometrażowych reżyserce Alicji Sokół za film MÓJ BRAT RYBAK.

„Platynowe Lwy”, nagrodę za całokształt twórczości ufundowaną przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich, odebrała reżyserka Agnieszka Holland.

46. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych odbywał się w dniach 20-25 września 2021 roku w Gdyni.

Organizatorzy Festiwalu: Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Polski Instytut Sztuki Filmowej, Stowarzyszenie Filmowców Polskich, Miasto Gdynia, Samorząd Województwa Pomorskiego

Współorganizatorzy: Narodowe Centrum Kultury, Telewizja Polska, Instytut Adama Mickiewicza
Sponsor Główny:  Grupa Lotos

Partner Strategiczny: BMG Goworowski Autoryzowany dealer Mercedes-Benz

Partner Główny: Dr Irena Eris

Ogólnopolscy Patroni Medialni: Telewizja Polska, Radiowa Jedynka, Trójka – Program Trzeci Polskiego Radia, Rzeczpospolita, Miesięcznik Kino, Filmweb, Onet, Vogue Polska, Zwierciadło, Super Express

Lokalni Patroni Medialni: Telewizja Gdańsk, Radio Gdańsk, Dziennik Bałtycki, Trojmiasto.pl

Producentem Festiwalu jest Pomorska Fundacja Filmowa w Gdyni.

Informacja ze strony festiwalgdynia.pl

46 Festiwal Polskich Filmów Fabularnych

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych

46. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni trwa od 20 do 25 września 2021 roku.

Uroczysty pokaz „Zezowatego szczęścia” Andrzeja Munka, w stulecie urodzin reżysera, oficjalnie otworzy 46. edycję Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni wieczorem 20 września 2021 roku. Jednak już na wiele godzin przed galą w Teatrze Muzycznym w Gdyni, zaplanowaną na godzinę 19.00, rozpoczynają się pokazy filmowe – zarówno konkursowe, jak i w ramach sekcji i wydarzeń towarzyszących.

„Ciotka Hitlera” w reż. Michała Rogalskiego, „Prime Time” Jakuba Piątka oraz „Lokatorka” Michała Otłowskiego – trzy filmy z Konkursu Głównego 46. FPFF rozpoczynają festiwalowy tydzień pokazów prasowych w Gdyńskim Centrum filmowym. Bezpośrednio po seansach w sali kinowej „Warszawa” zaplanowano konferencje prasowe z udziałem przedstawicieli ekip filmowych. Twórcy uczestniczą również w pokazach uroczystych w Teatrze Muzycznym na Dużej Scenie.

W Gdyńskim Centrum Filmowym oraz w Kinie Helios od poniedziałkowego poranka ruszają także seanse w ramach pozostałych dwóch sekcji konkursowych – Konkursie Filmów Mikrobudżetowych i Konkursie Filmów Krótkometrażowych. Są też pokazy pozakonkursowe. O godzinie 16.00 w Sali kinowej „Goplana” w Gdyńskim Centrum Filmowym rozpocznie się pokaz filmu „Kobieta w nocy” – prezentowanego w sekcji Polonica – połączony ze spotkaniem z reżyserem, Rafałem Kapelińskim oraz autorem zdjęć, Marcinem Koszałką.

Na Scenie Kameralnej Teatru Muzycznego już przed godziną 9.00 pojawią się najmłodsi uczestnicy Festiwalu, czyli grupy szkolne i przedszkolne, bo rozpoczyna się przegląd „Gdynia Dzieciom”. Tegoroczny program tej sekcji – tradycyjnie przygotowanej przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich – przebiegać będzie pod znakiem muzyki, a w rolach głównych wystąpią filmowi kompozytorzy:  Andrzej Korzyński („Akademia pana Kleksa”), Krzesimir Dębski („W pustyni i w puszczy”) oraz Michał Lorenc („Ptaszka”).

Barbara Krafftówna w Gdyni

Swoje pierwsze role w karierze zagrała u Haliny i Iwo Gallów w 1946 roku w ówczesnej siedzibie Teatru Wybrzeże, czyli w miejscu dzisiejszego Teatru Muzycznego w Gdyni. Właśnie tutaj, na Scenie Nowej w poniedziałek o godzinie 13.00 rozpocznie się jubileusz 75-lecia pracy artystycznej Barbary Krafftówny.

Wydarzenie uświetni pokaz filmu dokumentalnego „Krafftówna w krainie czarów” w reż. Macieja Kowalewskiego i Piotra Konstantinowa, ze scenariuszem i rozmowami Remigiusza Grzeli, autora książki pod tym samym tytułem. Wezmą oni udział w spotkaniu wraz ze swoją Bohaterką. Wśród udzestników będą też aktorka Katarzyna Figura i Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek. Uczestników powitają: Dyrektor FPFF Leszek Kopeć i Dyrektor Artystyczny FPFF Tomasz Kolankiewicz, a rozmowę poprowadzi Grażyna Torbicka. Partnerem wydarzenia jest Stowarzyszenie Autorów ZAIKS.

Rezerwuj miejsca na seanse

Wszystkich akredytowanych na Festiwalu uczestników oraz dziennikarzy obowiązuje konieczność rezerwowania miejsc na seansach w systemie online. Rezerwacji można dokonywać od godziny 7.30 dnia poprzedzającego wybraną projekcję do momentu rozpoczęcia pokazu. Wyjątkiem jest pierwszy dzień Festiwalu, na który rezerwacja miejsc rozpoczyna się w poniedziałek, 20 września, o godzinie 7.30.

Wszystkie typy akredytacji zaprogramowane są na 34 punkty: jeden punkt odpowiada jednemu pokazowi filmowemu. W przypadku rezygnacji z uczestnictwa w seansie prosimy o zwolnienie rezerwacji. Nieodwołanie jej do 15 minut przed początkiem automatycznie odejmuje cztery punkty z puli dostępnej w ramach akredytacji.

Widzów przebywających w obiektach festiwalowych obowiązuje konieczność dezynfekcji rąk oraz zasłaniania ust i nosa, również podczas seansów. Pomiędzy Kinem Helios a Placem Grunwaldzkim, gdzie mieszczą się Teatr Muzyczny i Gdyńskie Centrum Filmowe, w trakcie Festiwalu co pół godziny kursuje bezpłatna festiwalowa linia autobusowa.

Gdynia Industry

Zielona produkcja filmowa jest pierwszym dużym tematem podejmowanym w tym roku podczas wydarzeń branżowych na Festiwalu w Gdyni. W poniedziałek, 20 września, podpisany zostanie otwarty manifest „Porozumienie na rzecz zielonej produkcji audiowizualnej – Film dla klimatu”.

Partnerzy wydarzenia: Polski Instytut Sztuki Filmowej, regionalne fundusze filmowe, Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych, grupa „Porozumienie na rzecz zielonej produkcji audiowizualnej – Film dla klimatu” (oddolna inicjatywa przedstawicieli różnych zawodów rynku audiowizualnego: producentów, location managerów, komisje filmowe oraz Klubu Producentów Reklamy, Stowarzyszenia Komunikacji Marketingowej – SAR i KIPA)

Szczegółowy program pierwszego dnia Gdynia Industry dostępny jest TUTAJ.

Informacje ze strony https://festiwalgdynia.pl

Dęby z Rogalina i polskie morze

deby-z-rogalina

Jeszcze tylko do 26 września br. można oglądać wystawę DĘBY Z ROGALINA I POLSKIE MORZE. Poświęcona wyjątkowej parze – Cecylii i Edwardowi Raczyńskim ukazuje ich związki z historią polskiej Marynarki Wojennej.

Cecylia była matką chrzestną naszego najsłynniejszego niszczyciela ORP Błyskawica, Edward – ambasador w Londynie m.in. podpisał w 1939 roku fundamentalne porozumienie międzyrządowe, na mocy którego utworzono Oddział Polskiej Marynarki Wojennej w Wielkiej Brytanii.

Zwieńczeniem wystawy i uzupełnieniem informacji o związkach Cecylii i Edwarda z polskim morzem, a także o ich roli w polskiej historii, poświęcone będzie spotkanie w ramach cyklu NASZE SYGNAŁY.

23 września godz. 17.00

Sala audytoryjna Muzeum MW

WSTĘP WOLNY

Teatr Miejski w Gdyni – wrzesień

prawiek-i-inne-czasy

Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni zaprasza na finał 14. Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej oraz Festiwal Polskich Sztuk Współczesnych R@PORT/EPIZOD.

teatr-miejskiw-gdyni-wrzesien-2021

Muzeum Marynarki Wojennej zaprasza na Święta Wojska Polskiego

Święta Wojska Polskiego

Jak co roku Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni zaprasza na obchody Święta Wojska Polskiego do Muzeum Marynarki Wojennej! Będzie można zapoznać się z umundurowaniem wojska polskiego dzięki obecności licznych grup rekonstrukcyjnych, będzie również żołnierska grochówka oraz inne atrakcje.

W tym roku nasze muzeum bierze udział w III edycji Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej – Ojce i Dziatki. Tego dnia na naszym plenerze będzie można usłyszeć fragmenty literatury dziecięcej. Elementem obchodów Święta Wojska Polskiego będzie również uroczystość pośmiertnego mianowania na wyższy stopień oficerski – komandora porucznika Romana Kanafoyskiego.
Główne uroczystości odbędą się na pokładzie ORP BŁYSKAWICA następnie w ramach tego wydarzenia w Muzeum MW na sali audytoryjnej odbędzie się spotkanie połączone z mini wystawą modeli Flotylli Rzecznej.

Przenosimy SJESTĘ Muzeum Emigracji w Gdyni

muzeum-emigracji-siesta

Ze względu na odbywający się w niedzielę 8 sierpnia triathlon Enea IRONMAN Gdynia i utrudnienia logistyczne z nim związane, Muzeum Emigracji w Gdyni zdecydowało, że SJESTA planowana tego dnia w muzeum zostaje przeniesiona na sobotę 11 września.

Organizator przeprasza za niedogodności. Program i harmonogram wydarzenia pozostaje bez zmian! Mamy nadzieję, że spotkamy się 11 września na tarasie widokowym muzeum, pogoda nam dopisze, będziemy wspólnie relaksować się przy dobrej kawie i dźwiękach muzyki, a na koniec zwiedzimy wystawę „Klimaks”.

Śledźcie wydarzenie na Facebooku, żeby być na bieżąco.

Nowy termin: 11 września 2021, start: godz. 11:00, taras muzeum, wstęp wolny.

Pełny harmonogram TUTAJ

Żródło informacji: Muzeum Emigracji w Gdyni https://polska1.pl/event/sjesta/

Promocja książki Zbigniewa Jabłońskiego Dziennik Pandemiczny

Dziennik Pandemiczny

Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni zaprasza na promocję książki Zbigniewa (Komandora) Jabłońskiego DZIENNIK PANDEMICZNY

5 sierpnia 2021 r. (środa)

godz. 17:00

sala audytoryjna (parter)

WSTĘP WOLNY

Promocja książki Jerzego Przybylskiego i Wojciecha Mazurka

polska-marynarka-wojenna

Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni zaprasza na promocję książki Jerzego Przybylskiego i Wojciecha Mazurka.

POLSKA MARYNARKA WOJENNNA I OBRONA WYBRZEŻA

28 lipca 2021 r. (środa) godz. 17:00

sala audytoryjna (parter)

WSTĘP WOLNY

Serdecznie zapraszamy.

Okrętu-Muzeum Błyskawica zapraszamy do zwiedzania

Okręt-Muzeum Błyskawica

Błyskawica powróciła ze Stoczni Wojennej po kilkumiesięcznym remoncie i cumuje na swoim stałym miejscu przy Nabrzeżu Pomorskim.

Poza pracami remontowymi,  poprawiającymi kondycję okrętu, zmieniono także wzór wojennego malowania. ORP Błyskawica prezentuje obecnie kamuflaż pochodzący z okresu od maja 1942 r. (po obronie miasta Cowes) do listopada tego roku (tzw. Admiralty Dark Disruptive). To czas, kiedy Błyskawica brała m.in. udział w lądowaniu aliantów w Afryce Północnej, podczas słynnej operacji Torch.

Przypominamy, ORP Błyskawica można zwiedzać od wtorku do niedzieli w godz. 10.00 – 13.00
(ostatnie wejście 12.15) i 14.00 – 18.00 (ostanie wejście 17.15).

Szczegóły dotyczące cen biletów oraz usługi przewodnickiej na stronie: https://muzeummw.pl/cennik-i-godziny-otwarcia/#godziny-otwarcia

Lipiec w Muzeum Miasta Gdyni

drostowie

W Muzeum Miasta Gdyni zostanie otwarta najważniejsza wystawa w roku, najnowsza odsłona cyklu “Polskie Projekty Polscy Projektanci”, poświęcona twórczości Eryki i Jana Drostów. Astyści będą obecni na wernisażu i podczas oprowadzenia kuratorskiego. To wyjątkowa okazja by dowiedzieć się z pierwszej ręki jak nowatorskie działania projektowe uczyniły z szkła prasowanego nowoczesne i pełne wyrazu naczynia codziennego użytku.

Zanim spotkamy się w Muzeum Miasta Gdyni 3 lipca, zachęcamy do odwiedzenia Galerii Klif. Tam właśnie prezentujemy efekty akcji edukacyjno – społecznej “(Twoje) szklane historie”.

Wszystkich mających szczęście wypoczywać nad morzem zapraszamy do działania! W planach mamy między innymi: warsztaty w plenerze, wykład Piotra Metza, rejs po gdyńskim porcie, grę miejską i niedzielne oprowadzania po wystawach. Więcej informacji o naszych wydarzeniach a stronie https://www.muzeumgdynia.pl/wydarzenie/

Żródło informacji: Muzeum Miasta Gdyni https://www.muzeumgdynia.pl/2021/06/lipiec-w-muzeum-miasta-gdyni-4/

Przywitaj lato w Muzeum Marynarki Wojennej

Muzeum Marynarki Wojennej

Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni serdecznie zaprasza w dniach 19 i 20 czerwca 2021 roku na wspólne świętowanie początku lata.

W sobotę zachęcamy do udziału w „Spacerze historycznym z zabytkami Marynarki Wojennej w tle”. Będzie to trwająca około dwie godziny przechadzka po turystycznym centrum Gdyni, podczas której szczególną uwagę przewodnik będzie zwracał na miejsca i obiekty związane z wojskową stroną morskiej Gdyni. Oprowadzanie będzie w promocyjnej cenie 5 zł.

W niedzielę proponujemy zwiedzanie Muzeum z przewodnikiem w cenie biletu wstępu.

przywitaj lato w Muzeum Marynarki Wojennej

Rhapsody of Gdynia Zbigniew Jabłoński

Rapsodia Gdyńska

Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni i Oficyna Verbi Causa zapraszają na promocję nowego tomiku wierszy Zbigniewa (Komandora) Jabłońskiego Rapsody Of Gdynia.

10 czerwca, godzina 17:00, wstęp wolny.

Rapsodia Gdyńska

Zbigniew (komandor) Jabłoński (rocznik 1940), ukończył Wydział Lekarski Gdańskiej Akademii Medycznej w 1963 roku. W trakcie studiów debiutował w prasie Wybrzeża,  kierował studenckim teatrem “Kontrapunkt” oraz kabaretem “Skalpelik”. Po stażu w szpitalu w Mławie powołany na dwa lata do Marynarki Wojennej. Pozostał w służbie zawodowej. Od młodszego asystenta i podporucznika awansował w kolejnych latach do Komendanta Szpitala w Helu i stopnia komandora. Specjalista II stopnia z Interny i I stopnia z Organizacji Służby zdrowia. Dwukrotnie uczestniczył w misjach ONZ – w 1976 w Egipcie i w 1997 w Libanie. Jego teksty ukazywały się w prasie, radiu i TV, w programach regionalnych i ogólnopolskich. Jest członkiem Unii Polskich Pisarzy Lekarzy, Prezesem Koła Lekarzy i Farmaceutów Stowarzyszenia Oficerów Marynarki Wojennej RP. Mieszka w Gdyni od 1976 roku.

Dotychczas wydane książki:

Poezja: Pustynne Piaski (MON 1982), Helskie Pory Roku (KAW 1987), Ginący Półwysep (KAW 1989), Helskie Listopady (KAW 1991), Wiersze Helskie (Bellona 1993), Rapsodia Gdyńska (MW RP 1995), Jesteś Morze (Bellona 2001), Wierszem po Falach (Piękny świat 2003), Rapsodia Gdyńska wydanie drugie (Verbi Causa 2013).

Proza: Przez Bałtyk po rekord świata (Poligraf 1993), Notatnik głupiego palanta (Finna, 2007), Trafiony-Zatopiony (Poligraf  2016).

Europejska Noc Muzeów w Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni

Muzeum Marynarki Wojennej

Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni serdecznie zaprasza na Europejską Noc Muzeów on-line. O pełnych godzinach, na profilu Facebook Muzeum zapraszamy na kilkunastominutowe opowieści na żywo o ciekawych eksponatach.

Z uwagi na pandemię znowu pozostaje nam spotkać się z Państwem on-line. Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni zaprasza na opowieści „na żywo” już w sobotę 15 maja, o każdej pełnej godzinie rozpoczniemy prezentację na inny temat. Więcej informacji na zamieszczonym plakacie:

Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni

Album z Garlanda

Wielcy Polacy – Tadeusz Wenda (1863 – 1948)

Tadeusz Wenda

Inżynier Tadeusz Wenda był głównym projektantem i kierownikiem budowy Gdyni – jednej z największych inwestycji II RP. Mała wioska rybacka stała się jednym z najważniejszych portów na Bałtyku, do którego wpływały transatlantyki.

Budowa i rozwój Gdyni był jednym z najważniejszych projektów II Rzeczypospolitej Polskiej. W ciągu niecałych 20 lat mała wioska zmieniła się w nowoczesne miasto portowe. Prace rozpoczęły się 29 maja 1921 roku a już po dwóch latach, 29 kwietnia 1923 roku odbyło się w Gdyni uroczyste otwarcie Tymczasowego Portu Wojennego i Schroniska dla Rybaków. W roku 1934 Gdynia była już jednym z najnowocześniejszych portów w Europie i największym na Bałtyku pod względem wielkości przeładunków.

Instytut Pamięci Narodowej prowadzi kampanię „Giganci nauki PL”, która ma przybliżyć postacie wybitnych naukowców, wynalazców i odkrywców, którzy niestety w dużej mierze pozostają zapomniani. 

Polecamy film dokumentalny Aliny Czerniakowskiej o Tadeuszu Apolinarym Wendzie, inżynierze komunikacji, budowniczym linii kolejowych, głównym projektancie i kierowniku budowy Gdyni.​

Aby przybliżyć sylwetki tych niezwykłych ludzi staraniem IPN i IHN PAN została wydana 5-tomowa publikacja Polski wkład w przyrodoznawstwo i technikę. Słownik polskich i związanych z Polską odkrywców, wynalazców oraz pionierów nauk matematyczno-przyrodniczych i techniki pod redakcją naukową prof. Bolesława Orłowskiego

https://ipn.gov.pl/pl/giganci-nauki-pl/138472,Giganci-nauki-PL-spot.html

Muzeum Marynarki Wojennej otwarte od 5 maja

Muzeum Marynarki Wojennej

W środę 5 maja Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni otwiera się dla swoich gości.

Zapraszamy od wtorku do niedzieli w godzinach od 10:00 do 18:00, ostatnie wejście o godzinie 17:15, we wtorki wejście bezpłatnie. ORP Błyskawica nadal zostaje niedostępny dla Gości. Szczegółowe informacje dotyczące zwiedzania znajdują się na stronie Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni: https://muzeummw.pl/cennik-i-godziny-otwarcia/

Zwiedzanie będzie odbywać się w pełnym reżimie sanitarnym, maseczki są obowiązkowe, dezynfekcja rąk, zachowanie dystansu.

Serdecznie zapraszamy.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress