Strona głównaKsiążki o GdyniX lat Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów / Tomza, Piotr. -...

X lat Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów / Tomza, Piotr. – [Gdynia] : Urząd Miasta Gdyni, 2008. – 52 s.

X Lat Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów

Szanowni Państwo!

Powiew słone] bryzy, nieskończony morski horyzont, odgłosy syren okrętowych, majesta­tyczne żaglowce wpływające do portu Gdynia – czy może być lepsza sceneria sprzyjająca marzeniom o podróżach.

To był doprawdy znakomity pomysł, by właśnie w naszym mieście odbywały się raz w roku Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów oraz finały Konkursu KOLOSY, dzięki czemu Gdynia na kilka wiosennych dni staje się stolicą polskich globtroterów. Cieszymy się, że tak dobrze czują się u nas ci wspaniali, odważni i nieprzeciętni ludzie, których pasją jest poznawanie świata – bez pośredników. Mamy też ogromną satysfakcję z tego, że możemy im pomóc, zwłaszcza młodym – w realizacji marzeń o wyprawach życia.

Pomysł na początku, czyli dziewięć lat temu, przerodził się zrazu w kameralne wyda­rzenie, w którym uczestniczyła garstka entuzjastów. Wystarczyła wówczas im jedna mała sala. Ale dla potrzeb następnych edycji konieczne były przeprowadzki do coraz większych wnętrz. Na kilkudniowe spotkania przybywały bowiem dziesiątki uczestniczących w prezentacjach podróżników i klika tysięcy osób, pragnących wysłuchać i obejrzeć relacje z wypraw.

W 2008 roku, jubileuszowe, X Spotkania odbywają się już w dwóch wielkich salach Centrum Gemini, liczących ponad 800 miejsc. Czy wystarczy ich dla wszystkich zaintere­sowanych?

Życzę wszystkim uczestnikom tegorocznych, X Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów oraz finału konkursu KOLOSY pasjonujących i inspirujących wrażeń, nowych przyjaźni.

Prezydent Gdyni

Wojciech Szczurek

Przeczytaj również

Najnowsze