Port Gdynia aktywnie uczestniczy w Targach TransLogistica Poland 2018

Port Gdynia aktualności

Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska C 20 na Międzynarodowych Targach Transportu i Logistyki TransLogistica Poland 2018. Uczestników targów, którymi są przedstawiciele transportu, spedycji i logistyki oraz producenci i dystrybutorzy usług z zakresu TSL z Polski i Europy, pragniemy zainteresować planami rozwojowymi Portu Gdynia, które umożliwią przyjmowanie największych statków oceanicznych oraz poprawią jego zdolności przeładunkowe.

Tegoroczna edycja jest rekordowa – w EXPO XXI Warszawa prezentuje się aż 240 wystawców z 24 państw, m.in. z Polski, UE, krajów bałtyckich, państw WNP, Chin czy z Indii. To najważniejsze takie wydarzenie w branży.

Wspólnie z Portem Gdynia na targach prezentuje się terminal kontenerowy Hutchinson Ports Gdynia (GCT), działający w Gdyni od 2005 r.

– Według szacunków, o które opieramy nasze wyliczenia, każdy przeładowany kontener to jest około 2 200 złotych z tytułu podatków, ceł i akcyz do Skarbu Państwa. Jeżeli to przeliczymy przez zdolności przeładunkowe i wzrost rynku, który cały czas dynamicznie się rozwija, szacujemy, że Port Zewnętrzny przyniesie 3-4 mld złotych rocznie do Skarbu Państwa- mówi Jakub Koczara, kierownik ds. marketingu Zarządu Morskiego Portu Gdynia.

Program konferencyjny targów, w odpowiedzi na trendy rynkowe, dotyka zagadnień związanych z transportem na Wschód i do Azji, idei Nowego Jedwabnego Szlaku oraz kwestii bezpieczeństwa i przewozu materiałów niebezpiecznych. W czasie VI edycji targów kontynuowana będzie inicjatywa bezpłatnych, aranżowanych spotkań biznesowych z przedstawicielami przedsiębiorstw produkcyjnych, dystrybucyjnych i handlowych.

Port Gdynia aktualności