Strona głównaKsiążki o GdyniTrójmiejski Park Krajobrazowy : cztery pory roku

Trójmiejski Park Krajobrazowy : cztery pory roku

Trójmiejski Park Krajobrazowy : cztery pory roku / Krzysztof Kamiński. – Gdynia : Pomorska Oficyna Wydawniczo-Reklamowa Jerzy Drzemczewski, 2001. – [6], 17, [176] s. : il.

Album, którego autorem jest Krzysztof Kamiński – znany dziennikarz i artysta fotografik, zawiera 184 zdjęcia przedstawiające najbardziej interesujące i urokliwe fragmenty Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.
Trójmiejski Park Krajobrazowy przylega do milionowej aglomeracji, obejmującej miasta: Gdańsk, Sopot, Gdynię, Rumię, Redę i Wejherowo i jest jej naturalnym zapleczem rekreacyjnym. Na jego terenie znajduje się siedem prawnie chronionych rezerwatów przyrody (siedem dalszych jest w planie), zarejestrowano 120 pomników przyrody; lasy zajmują ponad 90 proc. jego powierzchni. Liczne doliny, wzgórza, jeziora i potoki nadają mu szczególnego uroku. Wszystko to sprawia, że park posiada niezwykłe warunki do uprawiania aktywnej rekreacji, turystyki pieszej, rowerowej, jeździeckiej i narciarskiej.
Założeniem albumu jest pokazanie unikatowości i piękna przyrody Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego we wszystkich porach roku.

Trójmiejski Park Krajobrazowy
Trójmiejski Park Krajobrazowy

Przeczytaj również

Najnowsze