Strona głównaAktualnościŻeglarska Gdynia wernisaż Jolanty Majcher

Żeglarska Gdynia wernisaż Jolanty Majcher

SZTUKA W CZASACH KORONAWIRUSA

13 marca w siedzibie Towarzystwie Miłośników Gdyni odbyć się miał wernisaż prac gdyńskiej malarki Jolanty Majcher. Jednak wydarzenia, które zbiegły się w czasie z planowanym wernisażem i wystawą nie pozwoliły na zaprezentowanie publiczności prac gdyńskiej artystki.

Dlatego też Towarzystwo Miłośników Gdyni i Portal Rocznika Gdyńskiego zapraszają na wernisaż prac Pani Jolanty Majcher ŻEGLARSKA GDYNIA, który ze względu na pandemię koronawirusa odbędzie się w formie cyfrowej, za pośrednictwem Internetu.

Otwarcie wystawy odbędzie się w Portalu Rocznika Gdyńskiego (rocznikgdyński.pl) 10 maja 2020 r.

Maluję z pasja

Moje prace tematycznie związane są z morzem, żeglarstwem i naszym Regionem. Przedstawiają moją pasję zaszczepioną przez rodzinne letnie rejsy po jeziorach i Zatoce. Od lat jestem związana z Gdynią i ukochanym Orłowem, dlatego jachty, tematyka żeglarska i morska cały czas są obecne w mojej  pracy artystycznej. Z zawodu jestem ekonomistą, z pasji artystą. Od dawnych lat przejawiałam zdolności tworzenia a prace były doceniane.  Często stając przed sztalugą planuję inny temat a efektem jest… kolejne żeglarstwo.  Wiem, że ta tematyka podoba się moim znajomym, sympatykom i osobom obserwującym, wychodzę naprzeciw oczekiwaniom z radością.   Kobieta ze zwykłym codziennym pięknem jest również ciekawym tematem pracy. Staram się uchwycić zwykły kobiecy urok a przede wszystkim jej wdzięk, czasem również seksapil. Wszystkie moje inspiracje i natchnienia wypływają również z radości bycia gdynianką. Polecam się Państwu ze swoją twórczością. Pragnieniem moim jest, aby prace, które oglądacie pobudziły Waszą wrażliwość i wyzwoliły wspólne poczucie estetyki. Jestem członkiem Towarzystwa Miłośników Gdyni, gdzie realizuję się malarsko. Uczestniczyłam w kilku wystawach zbiorowych. Wiele wystaw było zaplanowanych, a moja ostatnia wystawa indywidualna i jej wernisaż w ostatniej chwili zostały odwołane z uwagi na pandemię. Tytuł przygotowanej wystawy to ŻEGLARSKA GDYNIA, może jeszcze spotkamy się z państwem na finisażu wystawy. Często prezentuję tematycznie swoje prace w prywatnej pracowni – galerii i w galeriach internetowych. Maluję głównie akrylem na podobraziu z naturalnego płótna, sięgam również po szpachlę, pastele i inne techniki. Prezentowane obrazy są duże, najczęściej 60×80/80×100/100x100cm, lubię, gdy obraz prezentuje się okazale.

Pozdrawiam Państwa serdecznie i zapraszam do galerii,

Jolanta Majcher

Przeczytaj również

Najnowsze